U sklopu projekta „Svi zajedno 4“, kojeg provodi Grad Đakovo, djelatnice i pripadnici ciljne skupine projekta ovih su dana posvetili svoje vrijeme i trud uređenju grobnih mjesta i počivališta uoči blagdana Svih svetih i Dušnog dana.

Kroz zajednički rad, uz međusobnu podršku i zajedništvo, obavljeni su poslovi čišćenja i uređivanja grobova, uklanjanja korova, sadnje cvijeća i postavljanja svijeća. Time se željelo odati poštovanje preminulim članovima obitelji te doprinijeti dostojanstvenom izgledu groblja tijekom blagdanskih dana.

Blagdan Svih svetih, koji se obilježava 1. studenoga i Dušni dan koji se obilježava 2. studenoga dani su kada se s posebnim pijetetom prisjećamo svih svetaca, poznatih i nepoznatih, ali i svih naših dragih pokojnika. Toga dana groblja diljem zemlje postaju mjesta tišine, molitve i svjetlosti koja dolazi od tisuća zapaljenih svijeća, simbola vječne nade i sjećanja.

logotipi_zazeli_svi_zajedno_2024_2