„Projekt Svi ZAjedno 4“, kojeg Grad Đakovo provodi u sklopu Poziva „Zaželi – prevencija institucionalizacije“, u potpunosti je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda plus u iznosu od milijun i pol eura. Time Grad Đakovo prednjači u iznosima sufinanciranja u okviru svih dosadašnjih faza programa Zaželi, što pokazuje dosljednost i uspješnost provedbe.
Uzimajući u obzir značajniji protek vremena od početka provedbe projekta „Svi ZAjedno 4“ ističemo kako su izgradnja povjerenja između pripadnika ciljne skupine i djelatnica projekta, kao i usklađivanje projektnih aktivnosti s konkretnim životnim okolnostima pripadnika ciljne skupine, i dalje u središtu provedbe projekta.
Zahvaljujući kontinuiranom provođenju aktivnosti, zabilježen je značajan napredak u povećanju kvalitete pruženih usluga. Taj proces, potaknut vremenskim kontinuitetom i stabilnošću usluga, doveo je do veće otvorenosti korisnika i omogućio učinkovitiju individualizaciju pristupa. Osim toga, primjetan je i snažan angažman zaposlenih djelatnica u brojnim važnim aspektima rada, osobito kada je riječ o podršci korisnicima prilikom obavljanja administrativnih poslova, komunikaciji s liječnicima te pružanju emocionalne podrške u trenucima osamljenosti ili zdravstvene nesigurnosti.
Putem neposredne komunikacije i dojmova prikupljenih tijekom terenskih obilazaka, korisnici sve češće izražavaju osjećaj uvažavanja i podrške, što ima iznimnu važnost za njihovu društvenu integraciju.
Grad Đakovo provedbom projektnih aktivnosti nastavlja kontinuirano raditi na osiguravanju ravnopravnosti i uključenosti pripadnika ciljne skupine u svim fazama projekta. Aktivnosti se pritom provode uz puno poštivanje važećih zakonskih propisa i međunarodnih standarda koji se odnose na jednakost, ravnopravnost i zaštitu od svih oblika diskriminacije.
Nadalje, redovita mjesečna distribucija paketa s kućanskim i osnovnim higijenskim potrepštinama značajno je unaprijedila kvalitetu života korisnika. S druge strane, ta aktivnost je olakšala rad djelatnicama projekta, čime je dodatno poboljšana provedba projektnih aktivnosti.
Uz pomoć u organizaciji prehrane, obavljanju kućanskih poslova i održavanju osobne higijene, pružatelji usluga često djeluju i kao posrednici – usmjeravaju korisnike nadležnim institucijama ili organizacijama kako bi im se omogućilo kvalitetnije rješavanje specifičnih potreba i problema. Provedba projektnih aktivnosti nastavlja se u skladu s definiranim ciljevima, s krajnjim ciljem ostvarivanja maksimalnih rezultata i dugoročnih pozitivnih učinaka na pripadnike ciljne skupine.
